endustriyel mutfak ekipmanlari 1
Özkılınç Kesici Aletler ve Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Hakkımızda

Özkılınç Kesici Aletler , 1800’lü yıllara dayanan bir geçmişiyle 7. Kuşak temsilcisi olan Furkan Özkılınç tarafından mesleğe devam etmektedir. Bu işletmenin tarihi osmanlı sarayı için demir üretimi yapan Hacı Halil Usta’ya dayanmaktadır. Sultan Abdülaziz zamanında saray için üretim yaparken döküm esnasında oluşan bir patlama sonucu yüzünde kalıcı hasar oluşarak memleketi olan Afyonkarahisar’a geri dönerek üretime devam etmiştir.

Hacı Halil Usta’nın oğlu Satılmış,din görevlisi olarak Afyonkarahisar’da bulunan Gedik Ahmet Paşa Camii (İmaret Camii)’nin hocası ve camii içindeki hat sanatlarının hattatı olmuştur. Bıçakçılık mesleğini Satılmış’ın oğlu Salih Özkılınç (1876-1962) devam ettirmiştir. Seneler boyunca bıçak üretimine devam eden Salih Usta , çocuklarına da bu mesleği öğretmiştir.

Oğulları , Bıçakcı Halil Özkılınç (1908-1987) ve Bıçakcı Satılmış Özkılınç (1913-1977)’tır. Bıçakcı Halil Usta , zamanının devletinin bıçakları silah olarak cezalandıracağını belirttikten sonra bağ budama makasını imal etmeye başlamıştır. Bu neticeyle bıçak imalatı yerini bağ budama makası imalatına bırakmaya başlamıştır. Oğlu Bıçakcı Fehmi Özkılınç (1936-2000)’ta mesleği öğrenerek geleneği bozmamış , bıçak ve bağ budama makası imalatına devam etmiştir. Oğlu Halil Özkılınç (1970-) artık bıçak imalatını tamamen bitirip bağ budama makası imalatını sürdürmüştür.

Bıçak imalatı bittiği için ticarete atılarak bıçak alım-satım işine yoğunluk vermiştir. Bunların yanında Endüstriyel Mutfak Ekipmanlarınıda alıp satmaya başlayan Halil Özkılınç ticarete devam etmektedir. Oğlu Furkan Özkılınç işletmenin 7. kuşak temsilcisi olarak ticarette güçlü,zengin ve kaliteli çeşidiyle aktif olarak faliyet göstermektedir..

TİCARİ ÜNVAN : FURKAN ÖZKILINÇ – ÖZKILINÇ TİCARET
VERGİ DAİRESİ  : TINAZTEPE
VERGİ NO : 7000332903
ADRES : BURMALI MAH. BASIN CAD. NO: 50 A İÇ KAPI NO: A MERKEZ/ AFYONKARAHİSAR

Alışveriş Sepeti
Üye girişi

Bir hesabınız yok mu?

Üyelik Oluştur
Ürün Kategorileri
Takip için: